Magyar-skandináv golfbarátság 2007.08.31.


Kevesebb, mint 24 óra múlva a Vác elleni mérkőzéssel elkezdődik a 2007/2008-as bajnoki szezon. A felkészülési időszak utolsó írásaként egy meglepetéssel szolgálunk olvasóinknak: A Csákberény Golf Resort vendégeként ragadtak golfütőt a Cornexi és a Levanger játékosai. A részletekről meséljenek maguk a főszereplők és a róluk készült fényképek!

A Cornexi-Alcoa női kézilabdacsapata újabb különleges összetartással színesítette a felkészülési időszakát, nevezetesen a TERSZOL Kupán is szereplő norvég Levanger csapatát látta vendégül golfozásra. Helyszínül a csodálatos természeti környezetben épülő Csákberény Golf Resort szolgált, amely svéd beruházásként jövő ősszel nyitja meg huszonhét-lyukas pályáját a nagyközönség előtt.

Az őszt idéző, esős időjárást délutánra szikrázó napsütés váltotta, így tökéletes alkalom kínálkozott arra, hogy a Cornexi és a Levanger ellátogasson a Csákberény Golf Resort gyakorló pályájára. Először Hahn Roland, magyar junior bajnok engedett betekintést a sportág fortélyaiba, aki különböző mozdulatsorokkal és ütésfajtákkal avatta be a lányokat a golfozás rejtelmeibe. Az alapos bemelegítést követően a lányok sorra ütőt ragadtak, és kezdetben még gyakran díjazták hangos kacagással egy-egy csapattársuk gyengébben sikerült próbálkozásait. Nem kellett azonban sok idő ahhoz, hogy mindenki túl legyen az első sikeres ütésén; ki elégedettebben, ki pedig csüggedtebben mérlegelte a sportággal kapcsolatos jövőbeli lehetőségeit.

„Azt mondták, nem túl jó a technikám, mert nem tartom nyújtva a karom, és nem fordulok testből, hanem csak csuklóból dolgozom, mint ahogy ezt a kézilabdában megszoktam. Ebben a sportban erre pont nincs szükség. Úgyhogy jobb lesz, ha maradok a kézilabdánál.” – nyilatkozta mosolyogva Vaszari Virág, a fehérváriak balszélsője.

Balogh Bea, a Cornexi csapatkapitánya szerint ráadásul egy igen összetett mozdulatsorról van szó: „Nagyon tetszik a golf, most játszom először, ezért az ütés közben annyi mindenre kell figyelni, hogy teljes koncentráció nélkül nem is lehet eredményesen elütni a labdát. Volt, hogy jól találtam el, de őszintén megvallva, szerintem csak véletlen volt.”

A Levanger játékosai közül páran már golfoztak korábban is, Lise Løke, a norvég csapat egyik kiválósága azonban fehérvári kolléganőihez hasonlóan szintén most ragadott először vasat: “Én sem próbáltam még eddig, így nagyon örültem, amikor megkaptuk a meghívást. A két sport azonban teljesen más, hiszen itt egy pillanat alatt kell kifejteni az erőt az ütésnél. Az instruktorom szerint jól ment, bíztat a folytatásra. Lehet, hogy a kézilabda után elindítom a golf pályafutásomat, ami plusz keresetnek sem lenne rossz. Annyira jó móka volt a mai játék, hogy megbeszéltük a lányokkal, minden hónapban elmegyünk majd golfozni, ráadásul Levangertől negyed órára van is egy pálya.”

Mia Hermansson Høgdahl, a Levanger vezetőedzője viszont már rutinosnak számított a pályán. „Voltam már driving range-en, így tudtam, mire számíthatok. Hazámban, Svédországban nagyon népszerű sportág a golf, és olyan világsztárjaink vannak, mint Jesper Parnevik vagy Annike Sörenstram. A kézilabda és a család mellett azonban sajnos nincs időm rendszeresen játszani. Ezért is élvezetem különösen minden pillanatát a programnak, annak ellenére, hogy nem voltam valami jó formában, hiszen évek óta nem játszottam. Tökéletes kikapcsolódás volt a mai program.” – mesélte az egykor a világ legjobb játékosának választott svéd szakvezető, akinek három honfitársa erősíti a Levangert. Hannah Zimmergren, Sara Andersson és Frida Johansson ütései ékes bizonyítékai voltak az edzőjüknek a svéd golfkultúráról mondott szavai.

„Azt gondolná az ember, ahogy látja Rolandot, hogy könnyű elütni a labdát, és végigvinni azt a mozdulatsort, de ez nem így van. Nagyon sok mindenre kell figyelni; például hogy hajlik a csuklóm, mennyire tartom a bal karom egyenesen, hogy hajlítom a lábam, és sorolhatnám. Érdekes és nehéz sport, de ugyanakkor izgalmas is, ezért érdemes kipróbálni. Nekem nagyon tetszik, így biztos, hogy eljövök majd, ha elkészül a pálya.” – nyilatkozta Tápai Szabina, a Cornexi irányítója.

Takács Lajos, a Csákberény Golf Resort svéd beruházója magáról a beruházásról mesélt: “2008 májusában szeretnénk felavatni a huszonhét-lyukas versenypályát, ami esetleg a pekingi olimpia miatt őszre csúszhat. Reméljük nem lesz kemény telünk sem, így tudnak füvet vetni. Ez a 10,5 milliárd forintos beruházás magában foglalja a golfpályát, a klubházat és a hozzá kapcsolódó kiszolgáló egységeket. Célunk, hogy kicsaljuk az embereket a zöldbe sportolni, a jó levegőre golfozni. Sajnos hazánkban sok ember túlsúlyos, elöregedik, nem aktiválják magukat, a golf pedig ragyogó rekreáció. Nem igaz, hogy a golf a sznobok sportja, hanem sokkal inkább a középosztályé, hiszen mindenki megtalálja a saját kategóriáját. A politikai és gazdasági rendszerváltást most követi egy mentális váltás, így az emberek is lassan tudomásul veszik, hogy a testük érték. A golf nem is csak egy életforma, inkább életkvalitás. Tíz-tizenöt év múlva már el tudom képzelni, hogy láthatunk magyar profi versenyzőket nagy versenyeken. Ez a pálya alkalmas lesz a legnagyobb versenyek megrendezésére is, és határozottan az a célunk, hogy Magyarország legjobb pályáját építsük fel.”

Hahn Roland, magyar junior bajnok golfozó elismerően nyilatkozott a kézilabdázó lányokról: “Egyértelműen látszik, hogy kiváló a labdaérzékük. A norvég csapat tagjai közül azért többen ismerték a szabályokat, vagy próbálták már a golfot, aminek az is az oka, hogy náluk nagyobb a golf hagyománya a mindennapokban, mint nálunk. Az egyik négyes csapatból hárman például rendszeresen golfoznak, de természetesen a fehérvári lányok között is vannak nagyon ügyesek.

Tulajdonképpen egy húszórás oktatást követően el lehet sajátítani annyira a játékot, amivel föl lehet menni játszani a pályára. A golf tanulható sokáig, de egy idő után tehetség nélkül az illető meg fog torpanni a fejlődésben, viszont akinek van érzéke a golfhoz, abból még profi játékos is lehet.

Én négy éve játszom. Nemzetközi viszonylatban későn, tizennégy évesen kezdtem golfozni, és a célom nekem is az, hogy profi játékos legyek. Most jelenleg Európa középmezőnyébe tartozom, de remélem, egy-két év múlva jobb eredményeket fogok hozni. Ahhoz, hogy valaki profi tourokon indulhasson, napi hat óra edzésre van szükség három-négy éven keresztül; ekkor látszik meg, hogy a játékos alkalmas-e versenyzésre. Onnantól viszont már csak a pénzen múlik minden, hová, milyen versenyekre tud kijutni a versenyző, illetve a rengeteg gyakorláson. A példaképem Tiger Woods, mert tényleg fantasztikusan játszik. Nekem is amerikai edzőm van, aki szerint hasonló a mozgásunk és testfelépítésünk, ezért elkezdem őt követni, hátha lesz eredménye.”

További képek: 1   2   3   4   5   6

Presstige Média


© 2009 Fehérvári Kézilabda Club - Minden jog fenntartva.
ESEMÉNYEK
2026. november
HKSzeCsPSzoV
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
FACEBOOK

Szerencsejáték Zrt.
 
AJÁNLÓ

 

BERICAP