Fehérép-győzelem a Viharsarokban 2008.03.08.

A Fehérép Alcoa FKC a végjátékban fordította meg a mérkőzést, és aratott győzelmet a Békéscsaba ellen. A hazaiak az ötvenedik percig tartották magukat Vura József lányaival szemben, de ekkor egy 4-0-s rohammal a fehérváriak átvették a vezetést. A két pont megszerzéséhez Kristina Trishchuk egy tucat góllal, Sladjana Djeric 50% feletti kapusteljesítménnyel járult hozzá.

NBI, 16. forduló:
City-Line Békéscsabai ENKSE – Fehérép Alcoa FKC 25-28 (16-14)
Békéscsaba, 800 néző
Vezette: Dobrovits, Tájok

Békéscsaba: Mészáros és Veress (kapusok), Herr 8 (3), Tóth 5, Takács 4, Szekeres 3, Ancsin 3, Baross 1, Valyuch 1, Cifra, Forczek, Kelemen, Petrovszki, Such. Vezetőedző: Mátéfi Eszter

FKC: Fekete és Djeric (kapusok), Trishchuk 12 (4), Bernataviciute 5 (1), Kamper 5, Balogh 3 (2), Mayer 1, Vaszari 1, Vijunaite 1, Kovács. Vezetőedző: Vura József.

Kiállítások: 12 perc; 8 perc
Hétméteresek: 3/4 (Herr hagyta ki); 7/10 (Balogh kettőt, Bernataviciute egyet hagyott ki)

Az eredmény alakulása: 10. perc: 8-8, 15. perc: 9-9, 20. perc: 12-10, 25. perc: 14-11; 35. perc: 18-16, 40. perc: 21-19, 45. perc: 22-20, 50. perc: 23-23, 55. perc: 24-26.

Vura József, a Fehérép Alcoa FKC vezetőedzője:

„Az első félidőben nagyon jól játszott a Békéscsaba – s bár készültünk erre – nem tudtuk megoldani a lövőik és a beállósuk kapcsolatának a megakadályozását. Zsinórban vertek meg minket a középső területen. A második játékrészre aztán szépen összeállt a védekezésünk, és sokkal jobban működtünk. A támadójátékunk is jobb volt, szerencsére a félidőben csak két gól volt a különbség. Az utolsó tíz percben tudtuk megverni a Békéscsabát, annak ellenére, hogy keményen védekeztek, és sokáig okosan is támadtak. Mégis a végjátékot mi jobban bírtuk erővel, így a magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést. Kiemelkedő kapusteljesítményünk volt, amihez Trishchuk szintén kiemelkedő gólerős játéka járult, de Kamper Olívia is nagyon jól oldotta meg a feladatát a kieső Tápai Szabina helyett.”

Kristina Trishchuk, a Fehérép Alcoa FKC játékosa:

“Nagyon nehéz volt ez a meccs, az elején voltak problémáink, melyek főleg a védekezésben jelentkeztek, de szerencsére utána sikerült összeszednünk magunkat. A végére már egész jól védekeztünk, melyhez Sly a kapuban rengeteg segítséget nyújtott. Örülök, hogy sikerült végül megfordítanunk a találkozót, és így megszereztük a két pontot. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a buzdításukat, hiszen ők is nagyon sokat jelentettek a számunkra. Most pár nap pihenő következik, mely idő alatt próbálok egy kicsit lazítani és feltöltődni. Hétfőn elmegyünk a párommal Ausztriába síelni, igaz, én inkább csak nézem majd a síelőket. Sétálok, nézelődöm, és forralt bort iszogatok.”