Végre sikerélmény! 2010.02.03.

Az Alcoa FKC idegenben nyert nyolc góllal a hat büntetőt hibázó Kiskunhalas ellen. A bajnokság középmezőnyének kiegyensúlyozottságát jól mutatja, hogy a fehérváriak győzelmükkel három helyet léptek előre a tabellán. Az FKC-ben ezúttal a tíz akciógólt szerző Vincze Melinda bizonyult a legeredményesebb játékosnak.

NBI, 16. forduló:
Kiskunhalasi NKSE-Bravotel – Alcoa FKC 21-29 (15-17)
Kiskunhalas, 200 néző
Vezette: Kisfalvi, Péli

Kiskunhalas: Guiu és Pethő (kapusok), Kokas 5 (1), Szűcs 5, Csendes 4 (2), Szarka 4, Juhász 1, Kárpáti 1, Papp 1, Tamás, Vikor. Vezetőedző: Éles József

FKC: Szikora, Trimmel (kapusok), Vincze 10, Bernataviciute 6, Tilinger 5 (1), Kovács 2, Kuhinkó 2, Németh K. 2, Azari 1, Kaszás 1 (1), Becséri K., Gabnai, Horváth, Rádl. Vezetőedző: Mihály Attila

Kiállítások: 10 perc ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/9 (Kokas kettőt, Csendes, Juhász, Szarka és Vikor egyet-egyet hagyott ki)  ill. 2/4 (Tilinger és Kaszás hagyott ki egyet-egyet)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 3-5, 15. perc: 5-9, 20. perc: 9-11, 25. perc: 13-14; 35. perc: 16-21, 40. perc: 16-23, 45. perc: 18-25, 50. perc: 18-27, 55. perc: 20-29.

A mérkőzésről…

- Három vereség után sikerült az FKC-nek újra nyernie a bajnokságban. Idegenben ez volt a nyolcadik mérkőzésünk és mindössze a második győzelmünk. Még az első fordulóban, azaz szeptember 2-án a Hunniát vertük a Fáy utcában.
- Tizenöt perc alatt ötgólos vezetésre tettek szert a fehérváriak (4-9), amit a hazaiak egy 5-0-ás sorozattal kiegyenlítettek (9-9).
- A mérkőzés döntő szakasza a második félidő első tizenkét perce volt: ekkor nyolc fehérvári gólra csak egy válasz érkezett (16-25). A legnagyobb különbség tíz volt a két csapat között (18-28 és 19-29), de az utolsó ötpercben már nem esett vendégtalálat, így a Kiskunhalas a meccs végére nyolcgólosra csökkentette a vereségét.
- A májusban súlyos térdsérülést szenvedett, és az ősszel visszatért Kaszás Ivett ebben a szezonban először szerepelt az Alcoa FKC felnőtt csapatában.