Nagyszerű első benyomások 2014.07.26.

Az előző két bajnokság bronzérmese ellen aratott kétgólos győzelemmel mutatkozott be szurkolóinak a Fehérvár KC. Bakó Botond tanítványai 5-4-re vezettek negyedóra elteltével, a félidőben azonban már az Érdnél volt az előny (8-11). Hiába húztak el négy góllal a vendégek a második játékrészben, az FKC a remekül irányító Ishitate Mayuko vezetésével, valamint igazi csapatmunkával fordítani tudott, és 22-20-ra nyerte a jó színvonalú mérkőzést.

Az első tizenöt percben nagyon jól védekezett mindkét csapat, de rendre a Fehérvár vezetett egy-két góllal, amiben nagy szerepe volt Kiss Évának, akinek kapuját negyedóra alatt mindössze négyszer tudták bevenni az érdiek (5-4). Az első játékrész felénél Bakó Botond teljes sorcserét – mind a hét játékosát lecserélte az FKC vezetőedzője – hajtott végre, hogy mindenkit kipróbálhasson. A 24. percben még 6-6 volt a mérkőzés állása, de a félidő utolsó hat percében hat vendégtalálatra csak két hazai válasz érkezett (8-11).

Szünet után újból az Érd volt eredményes, majd 9-13-nál jelentős fordulat következett be a meccs menetében: az FKC egy 5-0-ás sorozattal (Szendrey Viktória kapuja 13 percig bizonyult bevehetetlennek!) átvette a vezetést, majd a hajrában két-három gólosra növelve az előnyét biztos győzelmet aratott.

A hazaiaknál a tartós hiányzó Emberovics Míra mellett Herr Anita, míg a másik oldalon Sara Vukcevic hagyta ki kisebb sérülés miatt a pénteki mérkőzést.

FKC Szezonnyitó, felkészülési mérkőzés:
Fehérvár KC – Érd 22-20 (8-11)
Köfém Sportcsarnok, 350 néző
Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás

FKC: Kiss, Savko, Szendrey V. (kapusok), Tilinger 6 (2), Lackovic 4 (1), Csáki 3, Ishitate 2, Kazai 2, Májer 2, Hajduch 1, Horváth 1, Tanabe 1, Becséri K., Bogosavljevic, Mayer. Vezetőedző: Bakó Botond.

Érd: Janurik, Oguntoye (kapusok), Triscsuk 5 (1), Klivinyi 3, Kostiukova 3, Kovács 2, Schatzl 2, Signate 2, Kisfaludy 1, Krpez 1, Mester 1, Pálos-Bognár, Szekeres. Vezetőedző: Szabó Edina.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 3/4 (Bogosavljevic hagyta ki); 1/2 (Klivinyi hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-1, 10. perc: 3-3, 15. perc: 5-4, 20. perc: 5-4, 25. perc: 6-7; 35. perc: 10-13, 40. perc: 12-13, 45. perc: 14-13, 50. perc: 16-16, 55. perc: 20-18.

Fotó: Halbléner Mihály