Kitűnő hírverés a sportágnak 2015.11.14.

A Fehérvár KC a világbajnokságra készülő dél-koreai válogatottal mérkőzött meg a Köfém Sportcsarnokban, és 26-29-re maradt alul a világ élvonalába tartozó ázsiakkal szemben. Bakó Botond tanítványai a második játékrészben kétszer is háromgólos hátrányból egyenlítettek, és az utolsó percig éles küzdelemre késztették a vendégeket a magas színvonalú felkészülési meccsen.

Barátságos mérkőzés a Hanon Systems Hungary támogatásával:
Fehérvár KC – Dél-Korea 26-29 (14-17)
Köfém Sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Altmár Kristóf és Horváth Márton

FKC: Herr O. és Sipeki (kapus), Herr A. 9 (7), Bandelier 5, Mayer 4, Emberovics 3, Májer 3, Kazai 2, Csáki, Hrabovszky, Ishitate, Rideg. Vezetőedző: Bakó Botond.

KOR: Park Saeyoung, Par Mira, Ju Hui (kapusok), Choi Sumin 9, Kim Jinyi 6, Gwon Han Na 4 (2), Jung Jihae 4 (2), Jung Yura 2 (1), Yu Sojeong 2, Han Miseul 1, Yoo Hjunji 1, Jo Suyeon, Jung So Young, Kim Jinsil, Lee Eun Bi, Nam Yeongsin, Oh Sarah, Shin Eunjoo. Szövetségi kapitány: Lim Young Chul.

Kiállítások: 6 perc; 6 perc
Hétméteresek: 7/7; 5/6 (Jung Jihae hagyta ki)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-3, 10. perc: 5-7, 15. perc: 6-10, 20. perc: 10-11, 25. perc: 11-14; 35. perc: 15-18, 40. perc: 18-19, 45. perc: 20-23, 50. perc: 21-24, 55. perc: 25-26.

Fotó: Horváth Gyula